اهداء 17 سرویس جهیزیه به نوعروسان نیازمند توسط موسسه خیریه حضرت ابوالفضل العباس(ع) میانه

اهداء 17 سرویس جهیزیه به نوعروسان نیازمند توسط موسسه خیریه حضرت ابوالفضل العباس(ع) میانه
تیر 4, 1400
144 بازدید

امام جمعه میانه با بیان اینکه 1000 نفر از دختران خانواده های نیازمند شهرستان میانه نیازمند جهیزیه هستند تاکید کرد: این آمار مایه تاسف در شهرستان است. حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در مراسم اهدای جهیزیه به 17 نوعروس میانه ای از سوی موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) با بیان اینکه شهرستان میانه مردمی خیر […]

امام جمعه میانه با بیان اینکه 1000 نفر از دختران خانواده های نیازمند شهرستان میانه نیازمند جهیزیه هستند تاکید کرد: این آمار مایه تاسف در شهرستان است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در مراسم اهدای جهیزیه به 17 نوعروس میانه ای از سوی موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) با بیان اینکه شهرستان میانه مردمی خیر و نوع دوست بسیاری دارد آمار نوعروسان نیازمند به جهیزیه را فاجعه خوانده گفت: متاسفانه بسیاری از این زوجین بخاطر نداشتن جهیزیه در حال طلاق هستند  که در این خصوص مردم و خیرین شهرستان باید بیش از پیش یاریگر نیازمندان باشند.

طی مراسمی در بارگاه امامزاده اسماعیل (ع) شهرستان میانه، 17 جهیزیه  به ارزش ریالی 750 میلیون ریال توسط موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) با کمک خیرین به نوعروسان نیازمند این شهرستان اهدا  شده و  آنها را راهی خانه بخت نمود.

گفتنی است در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیز حضور داشت

 

عصر پنجشنبه مورخه 94/7/16 امام جمعه میانه درموسسه خیریه حاضر شده وطی سخنانی باخیرین ومسئولین شهرستان میانه ،اعلام کردن شناخته شدن به عنوان خیر و حسن ظن مردم نسبت به خیرین یک موهبت و توفیق الهی است، شکرگزاری عملی برای این نعمت را لازم دانسته، استفاده از دارایی ها در مسیر درست و کارهای خیر را به عنوان یکی از بهترین راههای شکرگزاری عملی عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در جمع مسئولین و اساتید دانشگاه عین القضات شهرستان میانه که به مناسبت بازگشت امام جمعه از زیارت مکه مکرمه به دیدار وی رفته بودند و نیز جمعی از اعضای موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع)، با اشاره به اینکه بسیاری از دختران در آستانه ازدواج در شهرستان نیازمند جهیزیه هستند گفت: باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی، تلنگری به کسانی زد که هزینه های سنگین صرف کارهای مختلف از جمله خرید جهیزیه های گرانقیمت برای فرزند خود می کنند و از اطراف خود غافل هستند.

امام جمعه میانه با ابراز تاسف از اینکه 999 نفر از دختران میانه ای جهیزیه برای شروع زندگی مشترک ندارند و زندگی برخی از آنان قبل از تشکیل در آستانه طلاق است، افزود: خرید جهیزیه های سنگین در جامعه عرف شده در حالیکه بسیاری از زوجین حتی قادر به تامین مبلغ 3 تا 4 میلیون نیستند.

حامدی با تاکید بر اینکه باید دامنه فعالیت مردمی بیش از پیش افزایش یابد و به هیچ عنوان نباید برای رفع تکلیف به موضوع نگریسته شود، به موضوع بالا رفتن سن ازدواج جوانان اشاره کرده، آن را فاجعه خواند.

امام جمعه میانه سوق احسان و هزینه برخی مراسم به سمت خیریه ها برای رفع مشکلات نیازمندان به خصوص برای تامین جهیزیه را در سایه فرهنگ سازی و عزم همگانی دانسته، ثمره آن را ازدواج جوانان، ازدیاد نسل و پیشگیری از فساد در جامعه برشمرد.

در ادامه مدیرعامل موسسه خیریه ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان، گزارشی مختصر از اهداف موسسه و همچنین گزارشی مختصر از تلاش چند ماهه برای تهیه ی جهیزیه در اختیار حاضرین قرار دادند.ایشان اعلام کردند تشکیل ستاد جهیزیه در شهرستان میانه امری ضروی است و بایستی تمام سازمان ها و ارگانها دست در دست هم داده وبا تعامل و همکاری ،در جهت رفع نیاز مددجویان گامی اساسی برداشته شود.

مدیر کمیته امداد میانه نیز در این جمع، خدمت به مددجویان کمیته امداد را از زاویه ای دیگر تعبیر کرده گفت: هرچند ما به کسانی که نیازمند کمک هستند نام مددجو را گذاشته و خود را مددکار آنان می دانیم ولی اگر به نتیجه این کمک ها و خشنودی خداوند فکر کنیم خواهیم دید که برای جلب رضایت پروردگار، ما مددجوی نیازمندان هستیم و آنان مددکار ما.