همایش پزشکان سال 94

همایش پزشکان  سال 94
تیر 4, 1400
134 بازدید

امام جمعه میانه با بیان روایتی به احوال روز قیامت و سختی احوال روز پس از مرگ پرداخته، ایجاد سرور و شادمانی برای انسان ها در دنیا، بدون مرزبندی، کیش و آیین و مکتب را روشنی بخش عالم پس از مرگ و راهنما، تکیه گاه و آرامش و اطمینان عنوان کرد. به گزارش فردای میانه، […]

امام جمعه میانه با بیان روایتی به احوال روز قیامت و سختی احوال روز پس از مرگ پرداخته، ایجاد سرور و شادمانی برای انسان ها در دنیا، بدون مرزبندی، کیش و آیین و مکتب را روشنی بخش عالم پس از مرگ و راهنما، تکیه گاه و آرامش و اطمینان عنوان کرد.
به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در همایش پزشکان خیر که توسط موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد، با بیان اینکه پزشکان جزو اقشاری هستند که دارای این ویژگی بوده و می توانند با کمک به انسان ها در دل ایشان سرور ایحاد کنند، از ایشان خواست تا بیش از گذشته با موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) همکاری داشته و به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
وی به معرفی اجمالی موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان میانه پرداخته، گفت: این موسسه، با تفکر افرادی معدود در اتاقی کوچک انجام شد ولی خوشبختانه شاهد هستیم که اکنون این موسسه توسط مجموعه کثیری از انسان های دلسوز و خیر به خدمت رسانی نیازمندان مشغول است .
حجت الاسلام والمسلمین حامدی همت جمعی، برای کاهش آلام مردم و بالا بردن سطح رفاه اجتماعی را وظیفه ای بر عهده تمامی اقشار جامعه عنوان کرده، گفت: هرقدر سعی کنیم سطح رفاه اجتماعی را ارتقاء دهیم، بالطبع خودمان می توانیم آسوده تر در جامعه زندگی کنیم زیرا دیدن آلام دیگران موجب آزردگی خاطر هر انسان مومن است.
امام جمعه میانه، اهدافی فراتر از فعالیت های معمولی موسسات مشابه را انگیزه شکل گیری موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) خوانده، گفت: عمدتاً موسسات موجود، کارهای مشابه توام با تداخل دارند و در کنار اینها موسسات و نهادهای دولتی مانند کمیته امداد و بهزیستی نیز برای کمک به نیازمندان، تابع قوانین مرکزی و چارچوب خاص سازمانی هستند، درحالیکه بسیاری از مشکلات شهرستان میانه متفاوت و حادتر از سایر نقاط کشور است و نمی توان مشکلات و نیازهای شهرستان را در قالب بخشنامه های کلی و سراسری حل کرد و از سوی دیگر این نهادها با مشکل محدودیت اعتبار مواجه هستند.
وی با انتقاد از موضوع سلیقگی عمل کردن نهادهای دولتی در صرف بودجه برای نیازمندان، دلیل آن را صدور بخشنامه کلی عنوان نموده، به بیان مثالی در این رابطه پرداخته گفت: اعزام مددجویان کمیته امداد به مشهد مقدس یکی از خواسته ها و نیازهای مهم آنان است ولی در کنار این مهم، اهم وجود دارد و آن نیاز خیل جوانان آبرومند شهرستان به جهیزیه و یا بخش درمان بیماران صعب العلاج است که متاسفانه اینجا اهم و مهم رعایت نمی شود و در جایی که بجای اهم، مهم انتخاب می شود، نتیجه آن، تضییع اهم بوده و کارهای خیر در شهرستان، نیازمند اولویت بندی نیازهاست.
حجت الاسلام حامدی ادامه داد: به همین سبب مومنین با انگیزه، تشکیلات منسجم، قانونمند و هدفمند موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) را بنا نهادند تا گرهی از مشکلات نیازمندان شهرستان را تا حد توان با یاری خدا و خیرین بگشایند و این موسسه بر پایه اساسنامه مدون، قائم به شخص نیست و با عدم وجود بانیان اولیه می تواند در آینده بعنوان صدقه جاریه به کار و مسیر خود ادامه دهد.
امام جمعه میانه به اهمیت خودکفایی نیازمندان تحت پوشش نهادهای امدادی تاکید کرده گفت: باید کاری انجام داد تا دست نیاز همیشه سمت موسسه دراز نباشد و این چرخه باید متوقف شود واین موسسه در کنار رفع بسیاری از نیازهای فوری و مقطعی که وظیفه و تکلیف خود می داند، اهدافی برای توانمندسازی نیازمندان و خودکفایی آنان از طریق اشتغالزایی را در برنامه دارد که قدم های ابتدایی را در این زمینه برداشته است.
حامدی در قسمت پایانی سخنان خود به دو موضوع دیگر نیز تاکید کرد؛ موضوع اول انتخاب فرد اصلح از بین افراد تایید صلاحیت شده انتخابات آتی بود و موضوع دوم که حامدی در مورد آن به تشریح سخن به میان آورد، لزوم کمک های همه جانبه مردمی به رزمندگان مدافع حرم در جبهه های حق علیه باطل و ایثار ایشان برای عزت و امنیت آفرینی برای میهن اسلامی بود.
گفتنی است در پایان مراسم، رضایی زاد مدیرعامل موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) به ارائه گزارشی از فعالیت های این موسسه پرداخته، به تشریح برخی از برنامه ها و اهداف آتی آن ارائه داد.